Loading

Skąd Przybyliśmy Skąd Jesteśmy

"Skąd Przybyliśmy Skąd Jesteśmy" To motto towarzyszy wspomnieniom pionierów bystrzyckich na pierwszej Kronice Multimedialnej Bystrzycy Górnej. Płyta powstała dzięki projektowi współfinansowanemu z budżetu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.
W ramach promocji idei Odnowy Wsi Dolnośląskiej ukazała się kronika multimedialna „Przedsięwzięcie promujące ideę odnowy wsi” a jej

promotorem jest Stowarzyszenie Przyjaciół Bystrzycy Górnej „Trzy sosny”
Płyta zawiera wywiady z pierwszymi osadnikami w Bystrzycy Górnej. Przeglądając materiał zgromadzony na płycie nasuwają się pytania czy my urodzeni i wychowani w Bystrzycy Górnej wiemy jak to wszystko się zaczęło? Czy wiemy, dlaczego i skąd przybyli nasi przodkowie, dlaczego właśnie wybrali Bystrzycę Górną?
Odpowiedź na te pytania znajdziemy na płycie. Może warto popytać najbliższych i dowiedzieć się, jaka była historia naszej rodziny. Na płycie oprócz wywiadów znajdują się unikatowe fotografie. Zgromadzony materiał jest bardzo obszerny, ale na pewno brakuje na niej wielu ciekawych historii. Takich płyt można by nagrać więcej. Pamiętajmy, że z roku na rok ubywa naszych pionierów a z nimi nasza tożsamość. Dlatego zachęcam do obejrzenia materiału i zróbmy wszystko, aby powstały dalsze części tej wspaniałej Kroniki Multimedialnej Bystrzycy Górnej

Kartka z kalendarza


Sobota, 13. Lipca 2024
Imieniny obchodzą:
Ernest, Ernestyn, Eugeniusz, Irwin,
Jakub, Justyna, Małgorzata, Radomiła

Do końca roku zostało 172 dni.
Zodiak: Rak

Kontakt

Administrator
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Teraz na stronie

Odwiedza nas 302 gości oraz 0 użytkowników.

Statystyka

Odsłon artykułów:
3526640