Loading

"Ziołowy zawrót....

zioło 2024 zioło 2024 zioło 2024 zioło 2024
"Ziołowy zawrót głowy, dla zdrowia i urody" to rozpoczynający się cykl warsztatów, na które zaproszenie otrzymali mieszkańcy  sołectwa uczniowie Szkoły Podstawowej  i Gminy Świdnica.  Wyprawa odbyła się na leśną polanę, gdzie zbierane były różnorodne rośliny-zioła kurdybanki, błotnice,taszniki pospolite, komosy,lepnice i znane wszystkim pokrzywy, dziurawce i rumianki. Zebrane rośliny zostały podpisane i poukładane do zasuszenia a co z dalej z nimi? cdn. Projekt współfinansowany ze środków Urzędu  Gminy Świdnica  przy udziale Stowarzyszenia "Trzy sosny"

Czytaj więcej...

SOŁTYS WYBRANY !!

 sołtys2024Dnia 12.06.2024  odbyły się wybory Sołtysa i Rady Sołeckiej  w zebraniu uczestniczyło 36 osób

  Sołtysem została wybrana ANNA DANKIEWICZ - mieszkanka Bystrzycy Górnej od 18 lat

Rada Sołecka to 11 osób  w składzie : Malwina Leszczyńska, Stanisława Krakowiak, Eufemia Stankiewicz, Maria Zięba,  Teresa Cembaluk, Monika Stankiewicz, Beata Szyszka, Tatiana Kravets, Bolesław Zięba Marian Gębski,Ireneusz Popowicz. 

Były Sołtys podziękował za współpracę Radzie Sołeckiej i mieszkańcom.Nowa pani Sołtys zaprosiła do współpracy wszystkie organizacje i mieszkańców  Gratulacje!  Życzymy realizacji planów zamierzeń i dobrych życzliwych ludzi do wokół.

Czytaj więcej...

Koncert Dla Ciebie Mamo... 2024

dla ciebie mamo 2024 dla ciebie mamo 2024 dla ciebie mamo 2024 dla ciebie mamo 2024
IX Koncert "Dla Ciebie Mamo  pt "Za twoje serce troskę i łzy " całe rodziny nie tylko Mamy zagościły w świetlicy wiejskiej 25.05.2024. Wystąpili uczniowie Szkoły Podstawowej,  formacje taneczne"FLEX"  i "FLOW MOTION"  pod przewodnictwem p. Jagody Dudzic. Zaproszenie przyjęły również Marysia Dubiel i Emilia Dymitruk - Rozśpiewane dzieciaki Gminy Świdnica.  Dodatkowo Józia Przeniosło,Jagódka Trzak, Mateusz Płonka i oczywiście" Kapela Zdzicha"  Uroczystość po raz kolejny zapewniła  wielu wzruszeń,  bukieciki kwiatów wręczono każdej  Mamie,  a zapach domowego ciasta postarał się  aby ten dzień był wyjątkowy. Obsługę techniczną zapewnił Kostas Dzamara, a nad całością czuwało Stowarzyszenie "Trzy  sosny" 

Czytaj więcej...

Aktywnie w Klubie Seniora

Nasz Klub Seniora pod przewodnictwem Eufemii Stankiewicz bardzo aktywnie spędza wolny czas, nie boi się nowych wyzwań. Tym razem wyruszyli w podróż PKP do Wrocławia.Zawitali do Ogrodu Botanicznego  zwiedzili  Wrocław i szczęśliwie powrócili koleją do domu .Nie ma barier potrzebna jest  chęci, plecak i już...Pozdrawiamy Klub Seniora...

wroclaw 2024 wroclaw 2024 wroclaw 2024 wroclaw 2024

1 Maj

maj Gluszyca 2024 maj Gluszyca 2024 maj Gluszyca 2024  
1 MAJA postanowiło Stowarzyszenie "Trzy sosny" wraz z chętnymi osobami wybrać się nasza koleją DKP do Głuszycy z tamta grupa pomaszerowała wraz z flagami  do Kamieni miejsca bardzo uroczego. Nie zabrakło ogniska, kiełbaski i radości Powrót urokliwa trasa z Głuszycy do Bystrzycy  mimo opóżnienia taboru.Tak To można rozpoczynać majówkę.

Czytaj więcej...

Podaruj Sece swojej Mamie...

na dzien matki 2024Warsztatowe spotkanie poświęcone tym razem Dniu Matki, w których uczestniczyli  uczniowie Szkoły Podstawowej w Bystrzycy Górnej. Kreatywność w dekoracji serduszek - prezentu dla Mam, różne sposoby wykonania malowanie, naklejanie  ukazały jak wiele serca włożyły dzieci, aby stworzyć własnoręcznie prezent dla swojej Mamy. Zajęcia odbywały się w świetlicach wiejskich  GOKSiR Świdnica przy udziale organizacji działających na terenie Gminy Świdnica.

Czytaj więcej...

Szycie flagi - warszaty !!!

flagi2024 flagi2024 flagi2024 flagi2024
flagi2024 flagi2024 flagi2024 flagi2024

Dnia 25.04.2024 w  Świetlicy odbyły się wielopokoleniowe warsztaty szycia flag  wspólna praca nie tylko uczy ale i integruje   młodsi uczestnicy  mierzyli, cieli a starsi szyli i składali Flagi zostały rozwieszone w naszej miejscowości  przez OSP Bystrzyca na dzień 1 maja Brawo mieszkańcy sołectwa! Dziękujemy Gmina Świdnica GOKSiR Świdnica 

 

 

 

Mieszkańcy Gminy Świdnica Wybrali !!

W II turze mieszkańcy Gminy Świdnica  zdecydowali.Wójtem  Gminy Świdnica został Pan  BARTŁOMIEJ  STRÓZIK. W dniu 7 maja 2024  na inauguracyjnej sesji została zaprzysiężona Rada Gminy,  na Przewodnicząca Rady Gminy Świdnica  głosami 15 radnych została wybrana BEATA SZYSZKA Gratulujemy  nowo wybranemu Wójtowi i Przewodniczącej Rady Gminy Życzymy wielu sukcesów w pracy dla rozwoju naszej GMINY ŚWIDNICA!więcej na www.gminaswidnica.pl

wybory wójta 2024 wybory wójta 2024 wybory wójta 2024 wybory wójta 2024

Kartka z kalendarza


Sobota, 13. Lipca 2024
Imieniny obchodzą:
Ernest, Ernestyn, Eugeniusz, Irwin,
Jakub, Justyna, Małgorzata, Radomiła

Do końca roku zostało 172 dni.
Zodiak: Rak

Kontakt

Administrator
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Teraz na stronie

Odwiedza nas 307 gości oraz 0 użytkowników.

Statystyka

Odsłon artykułów:
3527046