Loading

Seniorzy w Andrzejkowy wieczór

Młodzi się się bawią starsi a także i członkowie Klubu Seniora  Były śpiewy tańce i przebierańce

andrzejki 2022 andrzejki 2022 andrzejki 2022 andrzejki 2022
andrzejki 2022 andrzejki 2022 andrzejki 2022 andrzejki 2022

Relaks dla Seniorów!

seniorzy Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Świdnicy zaprasza Seniorów do aktywnego spędzania wolnego czasu w Centrum Sportowo-Rekreacyjnym w Witoszowie Dolnym. Celem wspólnego projektu pn. „AKTYWNY SENIOR!” jest poprawa stanu zdrowia i relacji społecznych wśród seniorów (w wieku 60+) z gminy Świdnica poprzez wspólną aktywność fizyczną.

Czytaj więcej...

Koperta Życia

koperta życia 2016 koperta życia 2016 koperta życia 2016 koperta życia 2016
Klub Seniora otrzymał  Koperty życia  foto z www.gmina.swidnica.pl

Czytaj więcej...

Policja ostrzega seniorów

senior policjaW świetlicy 10 pażdziernika odbyło się spotkanie seniorów z naszymi dzielnicowymi  st. sierż. Marta Balewicz oraz asp. Adam Kłyszejko w ramach działań „Wzorowy Senior” spotkali się seniorami.Tematem były zagrożenia  jak nie dać się  oszukać  poprzez stosowanie różnych  metod np. na "wnuczka ".Odbyła  się prelekcja przedstawiająca zachowania w trakcie próby oszustwa. Rozdawane były także Gminne  koperty  Życia więcej na www.gminaswidnica

Czytaj więcej...

1 pażdziernik - Dzień Seniora

termy Cieplice 2016Właśnie w sobotę nasi seniorzy postanowili "odrodzić się na nowo" odwiedzając Cieplickie Termy. Dla niektórych było to pierwszy kontakt ze zdrowymi źródłami. Do dyspozycji były baseny z hydromasażami. kurtyny wodne, podgrzewane leżanki, sauny, jacuzzi czyli  pełny relaks. Dużo śmiechu i radości. Na koniec spacer po Parku Zdrojowym czyli samo zdrowie.

cieplice 2016 cieplice 2016 cieplice 2016 cieplice 2016
cieplice 2016 cieplice 2016 cieplice 2016 cieplice 2016

Integracja Seniorów

Niemcy 2016Klub Seniora ma za sobą swój jubileusz ale wraz z zaprzyjażnionym Kubem Emerytów i Rencistów z Niemiec odwiedzili Zamek Książ, pływali po Bystrzyckim Jeziorze  kutrami. Odbyły się również warsztaty na których wspólnie  uczyli się symboli  narodowych i ich znaczeniu. Na zakończenie był tort i szczególna  nagroda-  dla wszystkich był występ Gabrieli Zięba, mieszkanki Bystrzycy Górnej.

Czytaj więcej...

Wizyta studyjna Klubu Seniora Ruszowianki

wizyta seniorów 2022 wizyta seniorów 2022 wizyta seniorów 2022 wizyta seniorów 2022
W sobotę 3 września gościliśmy  w Bystrzycy  Górnej w ramach projektu" Mobilny senior" Klub seniora z Głogowa. Nowy rocznie dopiero działający Klub spotkał się z naszym Klubem seniora działającym już ponad 25 w Bystrzycy Górnej. Zawitali do nas po dobre przykłady,spotkanie było bardzo owocne rozmowy na temat życia seniora ich pasji i zainteresowań. Na koniec zawiązany został symboliczny węzeł przyjazni Na Trójkącie Pokoleń.Goście okazali duże zainteresowanie dla naszych działań i pomysłów.

Czytaj więcej...

20 lat zleciało- Klub Seniora

20 lecie Klub Seniora w Bystrzycy Górnej obchodził 18.06 2016 swoje 20 lecie, najdłużej działający klub w gminie Świdnica  wspólnie z przyjaciółmi z Niemiec i zaproszonymi gośćmi seniorzy świętowali swój  jubileusz
Klub Seniora powstał 12 kwietnia 1996 roku. W związku z likwidacją zakładu „Bystrzycki Metal-Plast” oraz przechodzeniem wielu osób na emerytury powstała społeczna inicjatywa stworzenia klubu seniora, który skupi wszystkich chętnych emerytów i rencistów z terenu Gminy Świdnica. Wśród życzeń, kwiatówprezentów były również występy akrobatyczne Roksanki Niedziałkowskiej i orginalny występ ZPiT Bystrzyca w nowej osłonie tym razem "Gentelmani".

Czytaj więcej...

Spotkanie wigilijne seniorzy 2014

wigilia seniorzy 2014Czas przedświąteczny to spotkania wigilijne, tak jak to, które odbyło się w świetlicy wiejskiej z udziałem Wójt Gminy Świdnica Teresą Mazurek, sekretarz Jadwigą Generowicz i redaktorką Wiadomości Świdnickich Karoliną Ośińską. Składane życzenia  przy łamaniu się opłatkiem były pełne serdeczności  i życzliwości.

Czytaj więcej...

Seniorzy i warsztaty

seniorzy dekoracje bożo narodzeniowe 2014 seniorzy dekoracje bożo narodzeniowe 2014 seniorzy dekoracje bożo narodzeniowe 2014 seniorzy dekoracje bożo narodzeniowe 2014
Cieszy widok jak nasi Seniorzy korzystają z wiedzy pani  Agnieszki z Modliszowa, która po raz kolejny zechciała podzielić się swoimi umiejętnościami na spotkaniu w Świetlicy. Pochylone głowy to znak jak w skupieniu tworzą piękne papierowe dekoracje świąteczne.

Czytaj więcej...

Bez granic dla Seniorów !!

Po raz kolejny Klub Seniora z Bystrzycy spotkał się z delegacją Seniorów z Niemiec. Przywitani zostali  przez ZPiT "Bystrzyca" w Świetlicy  Wiejskiej w Bystrzycy. Następnie spotkanie kontynuowano w hotelu Złoty Las.

delegacja z Niemiec 2014 delegacja z Niemiec 2014 delegacja z Niemiec 2014 delegacja z Niemiec 2014

Czytaj więcej...

Seniorzy razem z młodzieżą 2

Młodzież z gimnazjum z Lutomi Dolnej realizuje dalsze etapy projektu "Młody obywatel". Tym razem zdrowo, bo na świeżym powietrzu i w ruchu. Za nami również kolejne spotkanie - coś dla ducha, czyli poezja lokalnych twórców.

Zapraszamy już teraz na wyjazd do teatru do Wrocławia. Termin 09.05.2014(piątek) godz.16:00 koszt 30zł.

 seniorzy z młodzieżą w Bystrzycy Górnej seniorzy z młodzieżą w Bystrzycy Górnej seniorzy z młodzieżą w Bystrzycy Górnej seniorzy z młodzieżą w Bystrzycy Górnej
 seniorzy z młodzieżą w Bystrzycy Górnej seniorzy z młodzieżą w Bystrzycy Górnej seniorzy z młodzieżą w Bystrzycy Górnej seniorzy z młodzieżą w Bystrzycy Górnej
 seniorzy z młodzieżą w Bystrzycy Górnej seniorzy z młodzieżą w Bystrzycy Górnej seniorzy z młodzieżą w Bystrzycy Górnej seniorzy z młodzieżą w Bystrzycy Górnej
 seniorzy z młodzieżą w Bystrzycy Górnej seniorzy z młodzieżą w Bystrzycy Górnej seniorzy z młodzieżą w Bystrzycy Górnej seniorzy z młodzieżą w Bystrzycy Górnej

Razem mieszkamy -Razem działamy

inicjatywa 2021 inicjatywa 2021 inicjatywa 2021 inicjatywa 2021
Tym razem  wspólne nasadzenia kwiatów i ziół oraz odnowienie tablicy informacyjnej ,która dawno straciła swoją atrakcyjności. Kolejna inicjatywa  dla wspólnego dobra Klub Seniora zaprosił chętnych mieszkańców do działania. Pracowite popołudnie  było dobrą odmianą życia codziennego możliwość spotkania połączonego  z pracą  dało dobre efekty do wspólnej integracji.Pozyskane fundusze na działania to lokalne inicjatywy czyli środki pozyskane z Unii Europejskiej , LIdera, LGD Szlakiem Granitu Fundacji Merkury ,która przeprowadzała szkolenia i warsztaty jak ,co i gdzie pozyskać dało wiele korzyści PROW to szansa na Rozwój obszarów wiejskich.

Czytaj więcej...

Seniorzy razem z młodzieżą!

W Świetlicy odbyło się I spotkanie projektu "Seniorzy i My" realizowane przez młodzież z Gimnazjum z Lutomi  Dolnej, biorącej udział w projekcie"Młody Obywatel". Uczniowie postanowili przełamać stereotypy miedzy pokoleniowe. Pilotażowe spotkanie odbyło się pod hasłem "Zyj zdrowo i smacznie", gdzie seniorzy wraz z młodzieżą degustowali sałatki owocowe z jogurtem bananowym przygotowane przez nich samych.

młodzież i seniorzy młodzież i seniorzy młodzież i seniorzy młodzież i seniorzy
Następne spotkania;

 •   -"Ruch to zdrowie" - 31 marzec świetlica godz.16.00
 •    - Nordic Walking połączony z grillowaniem (termin do ustalenia)
 •    - Wieczór poezji 
 •    - Wspólny wycieczka na zakończenie projektu"Seniorzy i My"

Zapraszamy!

Zarząd Klubu Seniora

1. Kraiński Stanisław, Prezes
w klubie od 12.04.1996

2. Kraińska Teresa, Socjalna Zaopatrzenie
od 12.04.1996

3. Kaczyńska Irena, Sekretarz
od 12.12.1996

Czytaj więcej...

O Klubie Seniora

Nasz Klub Seniora mieści się przy Wiejskim Domu Kultury w Bystrzycy Górnej. Bezpośrednio opiekunem jest Urząd Gminy w Świdnicy. Sam klub powstał z inicjatywy Stanisława Kraińskiego 12. kwietnia 1996.

Członkowie Klubu seniora pochodzą z nie tylko z samej Bystrzycy Górnej, ale również z Lubachowa i Burkatowa. Początkowym okresie Klub liczył 72 członków w dniu dzisiejszym jest ich 50.

Czytaj więcej...

Kartka z kalendarza


Sobota, 13. Lipca 2024
Imieniny obchodzą:
Ernest, Ernestyn, Eugeniusz, Irwin,
Jakub, Justyna, Małgorzata, Radomiła

Do końca roku zostało 172 dni.
Zodiak: Rak

Kontakt

Administrator
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Teraz na stronie

Odwiedza nas 302 gości oraz 0 użytkowników.

Statystyka

Odsłon artykułów:
3527011