Loading

Odpust 2018

odpust 2018 odpust 2018 odpust 2018 odpust 2018
Tegoroczny Odpust Parafialny- święto Matki Boskiej Zielnej rozpoczęto Msza Święta na boisku sportowym. Piękne zielne bukiety zostały poświęcone w trakcie mszy. Jak zawsze były przygotowane stragany przez mieszkańców parafii Lubachowa, Burkatowa,Bystrzycy Górnej i po sąsiedzku wsparła nas pierogami Bystrzyca Dolna. Były również konkurencje dla gospodyń, które miały za zadanie ubić pianę a dla mężczyzn cięcie drzewa. Wszystkie zebrane datki zostały przekazane na cele kościelne. Dziękujemy

Czytaj więcej...

Nasz Duszpasterz - Wrócił do domu Pana

W czwartek pożegnaliśmy naszego Duszpasterza Ks.Kanonika  Stanisława Kościelnegoks stanisłąw

Ks.Stanisławie Przypadł mi zaszczyt Opowiedzenia Twojej Historii zycia

Urodziłes się 5 maja 1932 roku w Hucie Komorowskiej koło Kolbuszowej w diecezji przemyskiej. Twój Ojciec miał na imię Władysław i Mama Julia zd. Augustyn. Ochrzczony został 15 maja 1932 r. w kościele pw. Bartłomieja Ap. w Majdanie Królewskim. Sakrament bierzmowania przyjołeś w parafii Kolbuszowa 12 września 1948 roku. Wybrane imię to Józef. Święcenia diakonatu otrzymał 22 marca 1959 r. w Katedrze Wrocławskiej z rąk bp. Bolesława Kominka W Legnicy Bes Wikariuszem1959-1962 i w parafii w Łozinie w latach 1962-1963

Czytaj więcej...

Peregrynacja MB Fatimskiej

fatima 2017Wspólnota Parafialna w dniach20-24 września  mogła uczestniczyć w rekolekcjach związanych z nawiedzeniem Figury MB Fatimskiej. Nabożeństwa odbywały się w różnych godzinach i każdy chętny mógł uczestniczyć w wybranych przez siebie spotkaniach. Figura odwiedziła również Bystrzycę Dolną. Wiele przeżyć dostarczały także Apele wieczorne, w których uczestniczył Biskup Diecezji Świdnickiej Ignacy Dec. Z naszej parafii Figurę przewieziono do Witoszowa.

Czytaj więcej...

Czwartek Boże Ciało

boze ciało 2017Tegoroczne ołtarze na procesję przygotowywały wszystkie miejscowości, Bystrzyca Górna dwa. Miło było patrzeć jak mieszkańcy angażują swoje siły i pomysły aby przygotować się do procesji. Każdy był inny, dzieci sypały kwiaty a rodzice zabezpieczali kosze aby nie brakło kwiatów.

Czytaj więcej...

Odpust Parafialny

 piknik Odpust Parafialny Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny zwany także Świętem Matki Boskiej Zielnej zapisał się juz karcie historii. Msza odpustowa  odbyła sie  się na boisku sportowym w Bystrzycy Górnej o godz. 11:00. Ogromną niespodzianką okazały się odwiedziny Ks. Kanonika Stanisława Kościelnego byłego proboszcza naszej parafii , którego mieszkańcy przywitali z ogromną życzliwością i sercem. Tradycyjnie odbyły się konkursy,nawiązujące do obchodzonego święta. Było także wiele pyszności - domowe ciasta, wiejski chleb ze smalcem ,bigos, pierogi z Bystrzycy Dolnej i dania z rusztu. Piękne zielne bukiety zostały nagrodzone prezentami. Nagrody ufundowały nasze rodzime restauracje Karczma Zagłoba, Chata nad Sztolnią, Agroturystyka "Justynka"  a także Sad w Burkatowie i TopComp- Krzysztof Mglej. Oprawę muzyczną przygotował Kosta Dzamara. Jednak  przygotowanie całej  uroczystości  to zasługa mieszkańców- parafian z  Bystrzycy Górnej, Burkatowa i Lubachowa. Bardzo dziękujemy wszystkim za pomoc i współpracę.

Czytaj więcej...

Wielkanoc

Triduum Paschalne  więcej na stronie parafiabg.pl

 

mt:gallery_wielkanoc

 

 

 

 

 

Czas oczekiwania i pokuty

 

 Wielki Post czas modlitwy pokuty i przemyśleń. Zbliżające Zmartwychwstanie

post 2017

 

 

 

 

 

 

 

Strona parafii

Można uzyskać więcej informacji zaznaczając odnośnik-  strona internetowa-  polecamy

 

Kartka z kalendarza


Sobota, 13. Lipca 2024
Imieniny obchodzą:
Ernest, Ernestyn, Eugeniusz, Irwin,
Jakub, Justyna, Małgorzata, Radomiła

Do końca roku zostało 172 dni.
Zodiak: Rak

Kontakt

Administrator
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Teraz na stronie

Odwiedza nas 348 gości oraz 0 użytkowników.

Statystyka

Odsłon artykułów:
3526678