Loading

Ks. Wiesław Mróz

Urodził sie 2 grudnia 1962 r. w Brzegu - woj. opolskie. Ma troje młodszego rodzeństwa (dwie siostry i brata). Mieszkał najpierw w Brzegu, potem od 1969 r. w Starych Kolniach parafia Stobrawa, dekanat Brzeg Północ, archidiecezja wrocławska. W 1976 r. ukończył naukę w Szkole Podstawowej w Stobrawie, następnie w 1980 r. w Liceurn Ogólnokształcącym w Brzegu (w klasie o profilu matematyczno-fizycznym).
W l980 r. wstąpił do Metropolitalnego Wyższego Serninarium Duchownego we Wrocławiu. Po sześciu latach ukończył studia na Papieskirn Wydziale Teologicznym we Wrocławiu i uzyskał stopień magistra teologii z oceną bardzo dobrą. Napisał prace magisterską pod kierunkiem ks. prof. Tomasza Hergesela pt. „Orędzie Jana Chrzciciela na tle epoki".
W maju 1986 r. brakowało mu ponad rok i 6 miesięcy do wymaganego wieku do święceń kapłańskich, toteż przez rok pracował, jako diakon w parafii św. Maksymiliana Kolbego we Wrocławiu. Wówczas także rozpoczął studia licencjackie na PWT we Wrocławiu z teologii biblijnej pod kierunkiem ks. prof. T. Hergesela, które ukończył w 1994 r. uzyskując tytuł licencjata teologii biblijnej z oceną bardzo dobrą.
23 maja 1987 r. przyjął świecenia kapłańskie we Wrocławiu i został skierowany do pracy duszpasterskiej, jako wikariusz parafialny w parafii w Jaworzynie Śląskiej, następnie w Dziećrnorowicach (od 1988 do 1990 r.) i w Nowej Rudzie Słupcu (od 1990 do 1993 r.).
W Nowej Rudzie był redaktorem technicznym miesięcznika „Wiadomości Kościelne”.
W 1993 r. został inkardynowany do nowo utworzonej diecezji legnickiej i rozpoczął prace duszpasterską, jako wikariusz parafialny w parafii Matki Bożej Królowej Polski w Polkowicach oraz pracę wydawniczą w Legnickiej Kurii Biskupiej (min. dwa Schematyzmy, Legnickie Wiadomości Diecezjalne i Kalendarz Liturgiczny). Był także organizatorem i webmasterem strony internetowej diecezji legnickiej.
W 1996 r. został skierowany do parafii św. Jana Sarkandra w Lubinie, gdzie pracował, jako wikariusz parafialny przez siedem lat i w 2000 r. uzyskał stopień nauczyciela mianowanego, pracując, jako katecheta w Zespole Szkół nr 2 W Lubinie.
Od 1997 r. brał udział w utworzeniu serwisu internetowego Fundacji Opoka (www.opoka.org.pl) a od 1999 roku prowadzi własny serwis internetowy (www.amen.pl). Zorganizował także trzy sympozja wirtualne w latach 2001-2003 (www.syrnpozjum.amem.pl).
W 2003 r. został zatrudniony w Bibliotece Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Legnickiej - gdzie min. katalogował starodruki. Przeprowadził sie kolejny raz: do parafii św. Joachima i św. Anny w Legnicy.
W 2004 r. został inkardynowany do nowo utworzonej diecezji świdnickiej i mianowany dyrektorem wydawnictw diecezji świdnickiej. Jest redaktorem Schematyzniu, Świdnickich Wiadomości Kościelnych oraz serwisu internetowego diecezji świdnickiej. Pracuje także, jako administrator sieci komputerowej w kurii oraz serwera diecezjalnego i serwera w bibliotece Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Świdnickiej. W 2005 r. otrzymał godność kanonika Rokiety i Mantoletu.
W 2004 r. mieszkał najpierw 4 miesiące w parafii św. Józefa w Świdnicy, następnie w parafii Podwyższenia Krzyża św. w Wałbrzychu, a od 2008 do 2009 r. mieszka z powrotem w parafii św. Józefa w Świdnicy.
W dniu 22 czerwca 2009 r. został proboszczem parafii Wniebowzięcia NMP w Bystrzycy Górnej.
Prowadzi wykłady z technologii informacyjnej w seminariach duchownych w Świdnicy i w Legnicy.

 

Ks. Stanisław Bohatkiewicz

... w trakcie tworzenia

Ks. Kanonik Stanisław Kościelny

ks. Kościelny u Ojca ŚwiętegoKs. Kanonik Stanisław Kościelny u. 5. maja 1932 roku w Hucie Komorowskiej (woj. podkarpackie). Syn Władysława i Julii. Po ukończeniu Szkoły Podstawowej uczęszczał do Państwowego Gimnazjum i Liceum w Kolbuszowej. W 1953 roku wstąpił do Seminarium Duchownego we Wrocławiu.

Czytaj więcej...

Ks. Kazimierz Mihilewicz

.... w trakcie tworzenia

Ks. Jakub Mikoś

... w trakcie tworzenia

Kartka z kalendarza


Sobota, 13. Lipca 2024
Imieniny obchodzą:
Ernest, Ernestyn, Eugeniusz, Irwin,
Jakub, Justyna, Małgorzata, Radomiła

Do końca roku zostało 172 dni.
Zodiak: Rak

Kontakt

Administrator
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Teraz na stronie

Odwiedza nas 340 gości oraz 0 użytkowników.

Statystyka

Odsłon artykułów:
3526671